Toitumisnõustamine

Kes on toitumisnõustaja?

Toitumisnõustaja nõustab klienti, lähtudes tõenduspõhistest toitumis- ja liikumissoovitustest tervise hoidmiseks, edendamiseks ja haiguste ennetamiseks. Ta abistab klienti toitumisteabes orienteerumisel, kliendile sobivate ja tema füsioloogilistest vajadustest lähtuvate valikute tegemisel, individuaalse tasakaalustatud toitumisplaani koostamisel ning füüsilise aktiivsuse korrigeerimisel.

Mida tähendab toitumisnõustamine?

Toitumisnõustamine on Spice the Spiriti tervikliku terviseplaani lahutamatu osa. Oluline on teada, et toitumine on erinev kui dieedi pidamisest. Toitumisnõustamine on terapeutiline lähenemisviis, mis aitab klientidel elada üldist tervislikumat eluviisi. Toitumisnõustamisest saavad kasu igas vanuses inimesed. Toitumisnõustamine hõlmab erinevate tervisevajaduste hindamist seoses dieedi ja liikumisega. Toitumisnõustaja aitavab patsientidel püstitada saavutatavaid terviseeesmärke ja neid saavutada. Nii, et kui soovite kaalust alla võtta või saada paremini oma toitumise üle kontrolli, saab nõustaja teid aidata. Siit saate teada, kuidas toitumisnõustamine teile kasulik võib olla.   

Kellele on mõeldud toitumisnõustamine?
IMG_5556.JPG

Toitumisspetsialistiga töötamisest võib paljudel inimestel kasu olla paljudel erinevatel põhjustel. Kas vajate dieedi täielikku uuendamist, tervisliku seisundi haldamist, soovite oma toiduvalikut täpsustada või saada inspiratsiooni uute tervislike retseptide jaoks? Parim on broneerida toitumiskonsultatsioon pärast esmatasandi tervishoiuteenuse osutaja poole pöördumist. Eeltoodud visiit aitab teada saada, kas teil on mingeid konkreetseid seisundeid, mida saab toitumisega lahendada. Näiteks kõrgenenud veresuhkru, kolesterooli või vererõhu probleemid. Kui mõned patsiendid tulevad toitumisnõustamisele, et saada lisateavet selle kohta, kuidas nende toiduvalik nende tervist mõjutab, satuvad teised toitumisnõustaja juurde arsti soovitusel. Põhjused, miks pöörduda toitumisnõustaja poole:

  • kehakaalu alandamine

  • kehakaalu tõstmine

  • kolesterooli alandamine

  • allergiad 

  • teadlik toitumine ( soov toituda tasakaalsutatult)

  • diabeedi eelne seisund

  • tavapäratu toitumine ( teatud toitainete piiramine, paleo, taimetoitlus, veganlus)

  • rasedus 

Mida kasulikku saad toitumisnõustamisega?
Toitumisnõustamine on kasulik klientidele, kes on edutult üritanud kaalust alla võtta. Toitumisnõustaja juhendamisel on teil selge ettekujutus, kuidas teie keha reageerib teie söödud toitudele ja kuidas luua heaolu ja kaalulangust edendav söögikava. Toitumisnõustaja hindab hoolikalt teie toitumisharjumusi, et töötada välja kava, mis aitab teil teha positiivseid ja püsivaid muudatusi ning saavutada püsiv kaalulangus. Kliendid, kes otsustavad toitumisnõustamise kasuks, kaotavad rohkem kaalu ja neil õnnestub kaal sagedamini püsivalt kontrolli alla saada, võrreldes nendega, kes toitumisnõustaja juures ei käi.
Toitumisnõustajaga kliendid saavad suurema tõenäosusega nippe ja õpivad harjumusi, mis püsivad pikaajaliselt. Kui olete õppinud õige toitumise ja selle kohta oma igapäevase tervisekava kohta, saate teadmise paremate valikute tegemiseks. Ehkki drastilised dieedimuutused võivad viia lühiajalise edu saavutamiseni, ei põhjusta need tõenäoliselt püsivaid muutusi. Kuid toitumisnõustajad pakuvad oma asjatundlikke nõuandeid mõistlike, positiivsete muutuste jaoks, mis muudavad teie elu ja tervist reaalselt.
Toitumisnõustajad keskenduvad teile kui tervikule. Eesmärgid on sügavamad kui lihtsalt kilode kaotamine. Hea toitumise eesmärk on parandada teie üldist tervist ja heaolu. Toitumisnõustaja abiga saate toitumist kasutada energia suurendamiseks, unekvaliteedi parandamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks, meeleolu tõstmiseks, keskendumisvõime suurendamiseks ja haiguse sümptomite leevendamiseks.
See, mida sööte, mõjutab paljusid terviseaspekte, sealhulgas tervislikku seisundit. Toitumisnõustaja aitab teil koostada toitva toidukorra plaani, et suurendada lihasmassi, suurendada vastupidavust, parandada jõudu ja parandada üldist võimekust. Teades täpselt, mida keha vajab teie treeningualaste eesmärkide saavutamiseks, võite vahele jätta pettumust valmistava katse ja eksituse erinevate toidukomponentide ja toidulisandite proovimisel. Toitumisnõustaja võib soovitada ka konkreetseid treeningprogramme, mis aitavad teie eesmärke täita.
Kui kaua kestab üks nõustamine?
Esimene nõustamine kestab 50-75 minutit. Järgmiste nõustamiste pikkus jääb 45-60 minuti vahele.
Esimene võtab pikemalt aega, kuna toitumisnõustaja tutvub kliendiga ja tema pöördumise põhjusega.

Kui mitu korda peab käima toitumisnõustaja juures?
Nõustamiste pikkus ja kordade arv sõltub individuaalselt kliendi pöördumisest ja tervise seisundist.
Kus toimub toitumisnõustamine?
Toitumisnõustamised toimuvad Tallinnas ja Pärnus. Täpse aadressi saadab nõustaja, kui on määratud nõustamise kuupäev.
Nõustamisi on võimalik läbi viia ka videokõnede kaudu. Nii saab toitumisnõustaja võtta vastu kliente hoolimata asukohast.
Toitumisnõustamise maksumus
Esimene kohtumine: 50-75 minutit 45€

Järgnevad nõustamised: 45-60 minutit 35 €


 
Kirjuta toitumisnõustajale

Teie kiri on saadetud! Vastame peatselt.