• SpicetheSpirit

Vetikane plaksumais

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 136 kcal Süsivesik 9 g Rasv 11 g Valk 3 g

Faktid

Kombu merevetika kasu tervisele: * Kombu on madala kalorsusega, kõrge toiteväärtusega toit. Üks 18 cm kombu tükk sisaldab umbes 10 kalorit, 0 grammi rasva, 0 grammi kolesterooli, 180 milligrammi (mg) naatriumi, 340 mg kaaliumi, 2 grammi süsivesikuid, 2 grammi kiudaineid, 4 protsenti kaltsiumi ja 12 protsenti magneesiumi. See sisaldab ka C-, A-, E-, K-, B-vitamiine, joodi, rauda, ​​mangaani ja vaske. * Jood on kilpnäärmehormoonide kriitiline komponent. See on oluline ka aju arengus ja seetõttu oluline toitaine rasedatele või rinnaga toitvatele naistele. * Kiudainerikast dieeti on seostatud tervislikuma kehakaalu, parema veresuhkru kontrolli ja südame-veresoonkonna haiguste riski vähenemisega. Merevetikad sisaldavad kiudaineid, mis võib aidata vähendada kolesterooli ja suurendada täiskõhutunnet. * Kindlasti enne vetikate tarbimist tuleks uurida vetikate kvaliteeti. Numami vetikad on kontrollitud keskkonnas kasvatatud ja külmkuivatatud, seega on säilinud kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid.

Retsept 4le


Koostis:

50 g maisi seemneid

2 supilusikatäit maitsepärmi

2 supilusikatäit (1-2g) Numami Kombu vetikat

1 supilusikatäis kookosrõli

1 supilusikatäis rapsiõli

1 supilusikatäis seesamiõli


Valmistamine:

Võta paksu põhjaga pott. Lülita pliit sisse ja aseta pott koos kookos- ja rapsiõliga pliidile. Lisa õli sisse 3 seemet. Aseta potile kaas ja oota, kuni maisi terad hakkavad praksuma. Kui kaks kolmest on juba ära praksunud, eemalda potilt kaas. Lisa sisse ülejäänud seemned ja aseta kaas uuesti potile. Raputa potti, et kõik terad langeksid eraldi poti põhja. Peale mõnda minutit hakkavad ülejäänud terad praksuma. Kui praksumiste vahele jääb rohkem kui 2-3 sekundit keera pliit kinni ja raputa veelkord potti. Aseta pott teisele pinnale, et alumised plaksumaisid ära ei kõrbeks. Võta kauss ja kalla plaksumais sinna sisse. Lisa peale maitsepärm, Kombu vetikas ja seesamiõli. Sega kõik omavahel korralikult läbi. Naudi koos sõbradega filmi vaadates või võta endaga kaasa vahepalaks. Head isu!

Soovid vetikate kohta rohkem teada ja saada lisa retsepte, siis külasta Numami kodulehte vajutades siia!


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube