• SpicetheSpirit

Varsselleri mahl

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 94 kcal Süsivesik 28 g Rasv 0,5 g Valk 3 g

Faktid

Selleri kasulikkus tervisele:

* on suurepärane tähtsate antioksüdantide allikas. Antioksüdandid kaitsevad rakke, veresooni ja elundeid oksüdatiivsete kahjustuste eest. Seller sisaldab C-vitamiini, beetakaroteeni ja flavonoide, kuid ühes varres leidub veel vähemalt 12 antioksüdantse toitaine tüüpi. See on ka suurepärane fütotoitainete allikas, mille puhul on tõestatud, et see vähendab seedetrakti, rakkude, veresoonte ja organite põletikku.

* tugev põletiku alandaja. Krooniline põletik on seotud paljude haigustega, sealhulgas artriidi ja osteoporoosiga. Selleril ja selleri seemnetel on umbes 25 põletikuvastast ühendit, mis pakuvad kaitset kehas esinevate põletike eest.

* toetab seedimist. Kuigi selle antioksüdant ja põletikuvastased toitained pakuvad kaitset kogu seedekulglale, võib seller pakkuda maole erilisi eeliseid.

Retsept 2-le


Koostisosad:

400g sellerit

1 õun (umbes 200g)

ingver

Valmistamine:

Pese ja lõika tükkideks õun ja varsellerid. Lõika pöidla suurune tükk ingverist. Pane tööle mahlamasin ja lisa kõik komponendid sellesse. Kalla klaasi ja naudi!

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube