• SpicetheSpirit

Vaarika smuuti

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 186 kcal Süsivesik 26 g Rasv 9 g Valk 4 g

Faktid

Vaarika kasulikkus tervisele: * Vaarikad on suurepärane kiudaineallikas, pakkudes 8 grammi ühe tassi (123 grammi) portsjoni kohta ehk vastavalt 32% ja 21% TAI-st naistele ja meestele. Need annavad enam kui poole TAI-st C-vitamiini, vees lahustuva toitaine, mis on oluline immuunsuse funktsioneerimiseks ja raua imendumiseks. Vaarikad sisaldavad ka väheses koguses A-vitamiini, tiamiini, riboflaviini, B6-vitamiini, kaltsiumi ja tsinki. * Antioksüdandid on taimsed ühendid, mis aitavad teie rakkudel võidelda ja taastada oksüdatiivse stressi. Oksüdatiivne stress on seotud suurema vähiriski, diabeedi, südamehaiguste ja muude haiguste riskiga. Vaarikutes on palju erinevaid võimsaid antioksüdante, sealhulgas C-vitamiini, kvertsetiini ja ellaghapet. * Vaarikad sisaldavad vähe süsivesikuid ja palju kiudaineid, mis teeb neist nutika valiku kõigile, kes nende süsivesikuid vaatavad. Ühes tassis (123 grammi) vaarikaid on 14,7 grammi süsivesikuid ja 8 grammi kiudaineid, mis tähendab, et ühe portsjoni kohta on neis ainult 6,7 grammi seeditavaid süsivesikuid. Samuti ei tõsta vaarikad tõenäoliselt veresuhkru taset. Glükeemiline indeks (GI) on mõõt, mis näitab, kui kiiresti toit suurendab teie veresuhkrut. Ehkki vaarikate geograafilist tähist ei ole kindlaks tehtud, kuulub enamik marju madala glükeemilisuse kategooriasse. Lisaks näitavad uuringud, et vaarikad võivad alandada veresuhkrut ja parandada insuliiniresistentsust.

Retsept kahele


Koostis:

1 külmutatud banaan

2 peotäit külmutatud vaarikaid

1 supilusikatäis kakaoube

1 supilusikatäis grenadilli pulbrit

200 ml kaerapiima

100 ml vett


Valmistamine:

Võta blender aseta sinna külmutatud vaarikad ja banaan sinna sisse. Seejärel lisa blenderisse kakaoube ja grenadilli pulber.

Kalla peale kaerapiim ja vesi. Pane blender tööle ja blenderda 2 minutit.

Serveerimiseks võta kaks klaasi ja vala vaarika smuuti klaasidesse. Naudi hommikusöögi kõrvale või kergeks vahepalaks. Head isu!


Kas proovisid seda retsepti?

Anna teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteeri oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube