• SpicetheSpirit

Värskelt pressitud köögiviljamahl

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 66 kcal Süsivesik 18 g Rasv 0,5 g Valk 3 g

Faktid

Ingveri eelised tervisele: * Ingver on osutunud tõhusaks treeningutest põhjustatud lihasvalude vastu. Ühes uuringus, tarbides 11 päeva jooksul 2 grammi ingverit päevas, vähendas küünarnukiharjutusi teostavatel inimestel märkimisväärselt lihasvalu. * Osteoartriit on tavaline terviseprobleem. See hõlmab keha liigeste degeneratsiooni, põhjustades selliseid sümptomeid nagu liigesevalu ja jäikus. Kontrollitud uuringus, milles osales 247 põlveliigese osteoartriidiga inimest, olid ingveri ekstrakti tarvitanud inimesed vähem valu ja vajasid vähem valuvaigisteid * Oksüdatiivne stress ja krooniline põletik võivad vananemisprotsessi kiirendada. Arvatakse, et nad on Alzheimeri tõve ja vanusega seotud kognitiivse languse peamised põhjustajad. Mõned loomkatsed näitavad, et ingveri antioksüdandid ja bioaktiivsed ühendid võivad pärssida ajus esinevaid põletikulisi reaktsioone.

Retsept kahele


Koostis:

2 porgandit

2 varsselleri vart

2 suurt peotäit lehtkapsast 1 greip

1 pöidla suurune ingveri tükk


Valmistamine: Pese porgand, varseller, lehtkapsas ja greip. Seejärel koori greibilt koor ja eralda 5 tükiks, et mahuks mahlapressi avast sisse. Koori koorimisnoaga porgand ja seejärel lõika tükkideks. Lõika varsellerid väiksemateks tükkideks. Murra lehtkapsa lehed tükkideks. Koori ingver lusika abiga puhtaks, nii tuleb koor kergelt maha ja ei lähe ingverit kaotsi.

Võta mahlapress ja aseta selle alla anum kuhu mahla kogud. Pane mahlapress tööle ja muuda köögiviljad mahlaks. Kui mahl on valmis sega läbi ja vala läbi sõela mahl klaasidesse. Värv ei ole küll kuigi isuäratav, kuid maitse on imeline ja lisaks annab see ka kehale vajalike toitaineid. naudi hommikul enne hommikusööki. Head isu!


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube