• SpicetheSpirit

Värske apelsini-greibimahl

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 115 kcal Süsivesik 26 g Rasv 1 g Valk 1 g

Faktid

Greibi kasulikkus tervisele:

* Greibi regulaarselt söömine võib olla kasulik teie immuunsussüsteemile. See on hinnatud kõrge C-vitamiini sisalduse poolest, millel on antioksüdantsed omadused, mis teadaolevalt kaitsevad teie rakke kahjulike bakterite ja viiruste eest.

* Arvatakse, et regulaarselt tarbivad greibid parandavad südame tervist, vähendades südamehaiguste riskifaktoreid, nagu kõrge vererõhk ja kolesterool. Ühes uuringus kogesid inimesed, kes sõid greipi kuus korda kolm korda päevas kuue nädala jooksul, vererõhu langus uuringu jooksul. Samuti näitasid nad üldkolesterooli ja "halva" LDL-kolesterooli taseme paranemist.

* Greip sisaldab mõnda erinevat antioksüdanti, mis pakuvad mitmesuguseid tervisealaseid eeliseid, sealhulgas vähendab mitmete haiguste riski. Antioksüdandid kaitsevad teie rakke vabade radikaalide põhjustatud kahjustuste eest, mis on ebastabiilsed molekulid, mis võivad teie kehas kahjulikke reaktsioone põhjustada.

Retsept kahele


Koostis:

4 apelsini

2 greipi


Valmistamine:

Elutempo võib olla tihtipeale kiire ja mahla tegemine ei tundu otstarbekas aja kasutus. Kui aga tekib neid hommikuid, mil pisut on aega, siis miks mitte valmistada endale hommikusöögi kõrvale üks vitamiinirikas värskelt pressitud mahl. Alustuseks pese apelsinid ja greibid sooja veega. Seejärel võta mini mahlapress. Lõika puuviljad pooleks ja suru mini mahlapressiga mahl välja. Selleks aseta poolik puuvili mahlapressi ülemisele osale ja suru peopesaga keerutades puuvilja edasi tagasi.

See võtab veidi aega, kuid on seda väärt. Kohati on käsitsi mahla pressimine isegi rahustav. Jälgides, kuidas mahl tsitrusest väljub ja läbipaistev klaas värvi muudab. Kui kõig puuviljad on tühjaks pigistatud kalla mahl klaasidesse. Naudi imelist mahla hommikusöögi kõrvale. Head isu!


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube