• SpicetheSpirit

Toored kevadrullid seentega

Toitainesisaldus rulli+kaste kohta: Kilokaloreid 42 g Süsivesik 5 g Rasv 2 g Valk 2 g

Faktid

Indipähkli kasulikkus tervisele: * Kuigi indipähklid on ühed madalama kiudainesisaldusega ja süsivesikutevaesemad pähklid, on need pakitud vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantidega. Nende hulka kuuluvad vitamiinid E, K ja B-6 koos mineraalidega, nagu vask, fosfor, tsink, magneesium, raud ja seleen, mis kõik on mitmesuguste kehafunktsioonide jaoks nii olulised, et me ei saa ilma nendeta hakkama. * Uuringud näitavad, et rohkemate pähklite, näiteks kindipähklite söömine võib vähendada teie riski südame-veresoonkonna haiguste tekkeks. See võib ilmneda vererõhu ja kolesteroolitaseme alandamise kaudu. Ühes uuringus vähendasid indiapähklid vererõhku ja tõstsid “hea” kolesterooli taset. Südamehaiguste vastu aitavad võidelda ka pähklites sisalduvad mõned vitamiinid ja mineraalid, näiteks kaalium, vitamiinid E ja B-6 ning foolhape.

Retsept viis rulli Koostis: 6 šampinjoni 5 riisipaberit 1 porgand 40 g kurki

40 g paprikat peotäis rukkolat Kaste: 1 Nutvila supilusikas indiapähklivõid 1 teelusikas sojakastet

Valmistamine:

Võta köögiviljad, pese neid ja seejärel koori ja tükeldage. Võid köögiviljad riivida ka köögikombainis, kuid need on minu arvates krõmbsuvamad kui tükeldada noaga. Lõika köögiviljad pikkadeks ribadeks ja seened viiludeks. Täidis peaksid olema nüüd valmis, nii et hakkame rulle valmistama. Võta taldrik sooja veega. Pane riisipaber vee sisse 1 minutiks, märkad koheselt, et see muutub pehmemaks. Seejärel võta riisipaber välja, asetage lõikelauale. Kõige pealt aseta seened keskele ja selle peale ülejäänud köögiviljad. Riisipaberi rullimine võib tunduda raske, kuid see läheb kergemaks ajaga. Esiteks, kata köögiviljad riispaberiga enda poolsest servast. Seejärel võta küljed sisse, vasakult ja paremalt. Nüüd rullige lõpuni. Kuna riisipaber on märg, liimib see ääred iseenesest. Jätka kuniks kõik 5 rulli on valmis. Kastme valmistamine. Võta kauss ja lisa sinna indipähklivõi ja sojakaste. Sega kaste korralikult läbi. Võta rull, kasta see kastmesse ja siis lihtsalt hammusta. Naudi neid imelisi rulle vahepalana või valmista rohkem ja naudi koos sõbraga. Head isu!


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube