• SpicetheSpirit

Tahiini kaste

Toitainesisaldus 1 supilusika kohta: Kilokalorid 42 kcal Süsivesik 2 g Rasv 3 g Valk 1 g

Faktid

Tahini kasulikkus tervisele: * Tahini on täis tervislikke rasvu, vitamiine ja mineraale. Tegelikult annab vaid 1 supilusikatäis mõnede toitainete jaoks üle 10% päevasest väärtusest. * Tahini sisaldab antioksüdante, mida nimetatakse lignaanideks, mis aitavad vältida vabade radikaalide kahjustusi teie kehas ja võivad vähendada teie haiguste riski. Vabad radikaalid on ebastabiilsed ühendid. Kui need sisalduvad teie kehas kõrgel tasemel, võivad need kahjustada kudesid ja aidata kaasa selliste haiguste tekkele nagu II tüüpi diabeet, südamehaigused ja mõned vähkkasvajad. Tahini sisaldus on eriti kõrge lignaani sesamiini ühendis. Näiteks võib see vähendada vähiriski ja kaitsta maksa vabade radikaalide kahjustuste eest. * Mõned tahinis olevad ühendid on tugevalt põletikuvastased. Ehkki lühiajaline põletik on tervislik ja normaalne vastus vigastustele, võib krooniline põletik teie tervist kahjustada. * Tahini sisaldab ühendeid, mis võivad kaitsta teie maksa ja neere kahjustuste eest. Need elundid vastutavad kehast toksiinide ja jäätmete eemaldamise eest.

Koostis: 1 supilusikatäis tahiinit 1 supilusikas sojakastet

1 supilusikas vett 1 teelusikas vegan worcester kaste 2 tilka vedelat suistumaitseainet

Valmistamine: Kastme valmistamiseks läheb sul tarvis kaussi. Vala kõik koostisosad kaussi ja sega korralikult läbi. Segunemiseks võib võtta aega mõni minut. Kui soovid kergendada oma tööd siis kasuta segamisel visplit.

See tahiini salati kaste sobib ideaalselt grillitud toitude peale, kui ka salatikastmena. Lihtne ja kiire suitsuse maitsega kaste, mis annab roogadele erilise maitsenüansi. Proovi kindlasti grillitud aedviljavarrastega. Imeliselt maitsev. Head isu!

Kas proovisid seda retsepti?

Anna teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteeri oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube