• SpicetheSpirit

Täistaimse elustiili alguse nipid

10 sammu taimse toitumise suunas

1. Leidke oma põhjus


Mis on teie motivatsioon oma toitumist muuta? Võtke üks hetk ja mõelge läbi, mis on teie eesmärgid. Võib-olla alustate seetõttu, et nägite dokumentaalfilmi, mis muutis teie elu. Või on teil mõni terviseprobleem, mis sunnib teid muutma oma toitumist. Seejärel kirjutage oma eesmärgid üles, et näeksite alati põhjust, miks te selle teekonnaga valisite. Kui vajate selle elustiili alustamiseks rohkem motivatsiooni, võite vaadata mõnda dokumentaalfilmi. Isiklikud lemmikud: The Game Changers, Forks over Knives ja What the Health.


2. Sööge piisavalt toitu


Taimsele toitumisele üleminek on sageli segadust tekitav. Teadmine, mida süüa ja kui palju, on väga oluline. Paljud algajad alustavad loomsete saaduste eemaldamisega oma taldrikutelt, kuid ei lisa sinna midagi juurde. See on suur viga, mis võib põhjustada terviseprobleeme. Peate mõistma, et taimsetes toidudes on üldiselt vähem kaloreid ja sellepärast peate söödava toidu kogust suurendama. Alustage oma toitumise kontrollimist, lisades kogu söödud toit cronomeetrisse või nutridatasse. Seadke päevaseks eesmärgiks umbes 2000 kcal. Samuti otsige uusi retsepte internetist, et saada rohkem ideid, mida toidukordadeks valmistada. Sipice the Spiriti veebilehelt leiate palju erinevaid hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi ideid.


3. Ümbritsege end täisväärtuslike taimsete toiduainetega


Vaadake läbi oma sahver ja muud köögikapid. Otsige üles mõni toit, mis pole teile kasulik, visake see välja või andke ära. Seejärel alustage külmiku ja sahvri täitmisega taimepõhiste toiduainetega. Nagu näiteks erinevad puuviljad, pähklid, seemned ja köögiviljad. Tärkliselised täisteratooted, kartul, kõrvitsalised ja kaunviljad on teie energiaallikas number üks. Veenduge, et teil oleksid need toiduained alati olemas.


4. Haara ja mine


Lihtsaim viis tasakaalustatud toitumisest kõrvalekaldud on kiirustamine. See lihtsalt juhtub vahel. Lähed välja kiirustades ja mõistad alles hiljem, et nälg näpistab. Kiirustades pole just kui midagi haarata. Enamus kiiresti saadavad toidud sisaldavad loomseid tooraineid. Niisiis, kuidas sellisel juhul käituda? Ärge paanitsege! Poes on alati puuvilju ja pähkleid. Need täidavad kõhu seniks, kuni jõuate endale valmistada midagi toekamat. Samuti on hea, kui käekotis on mõni banaani või müslibatoon. Parim viis selliste olukordade vältimiseks on söögikordade planeerimi, nii et lahkuksite majast alati täis kõhuga. Mõistlik on samuti uurida restoranide kohta, kus pakutakse vegantoite ja mis asuvad teie piirkonnas. Informatsiooni sellekohta leiate siit.


5. Võtke aega


Millegi uue alustamine või harjumuste muutmine ei pruugi juhtuda üleöö. Kui alustasite teekonda terviseprobleemide tõttu, võite proovida muutuda üleöö. Enamik inimesi peaks seda ikkagi samm-sammu haaval tegema. Alustuseks võiksite proovida süüa täistaimselt kodus. Koostage nädala toitumisplaan ja alustage loomsete saaduste vahetamist toitainerikkate taimepõhiste alternatiividega. Näiteks võite kasutada või asemel avokaadot, kana asemel tofut ja veiseliha asemel musta oa burgereid. Mida rohkem selle elustiili kohta teada saate, seda lihtsamaks see muutub. See on teekond, mitte võistlus.


6. Harige ennast


Et olla enesekindel ja teadlik, peate õppima. Leidub inimesi, kes proovivad teid veenda. Rääkides teile, kuidas see elustiil on ebatervislik ja te ei saa sellise toitumisega kõike, mida teie keha vajab. Küsimust, kust sa saad eluks vajaliku valgu, hakkate tihti kuulma. Nii et ärge pahandage, vaid naeratage ja vastake neile nii positiivselt kui võimalik. Näiteks, kõigis taimedes leidub valku. Süües piisavas koguses kaloreid päevas saate oma päevase valguvajaduse lihtsalt kätte. Kui nad pole rahul teie vastusega, võite lisada, et kaunviljad on suurepärasekd valguallikaks. Süües riisi kaunviljadega saate piisavalt valku, kui ka eluks vajalikud aminohapped. Sellist laadi küsimusi on palju, mistõttu on oluline teada piisavalt informatsiooni selle elustiili kohta. Lugege palju raamatuid, sirvige erinevaid veebilehti ja pidage nõu toitumisnõustajaga. Raamatu soovitused: How not to dye- Michael Greger M.D, The plant-based solution- Joel K.Kahn M.D and Power Foods- Dr. Neal Barnard.


7. Võtke ühendust sama elustiiliga inimestega


See on palju lihtsam, kui teil on inimesi, kellega saaksite jagada oma pingutusi ja edulugusid. Liituge taimetoitlaste kogukondadega. Minge erinevatele veganitele mõeldud üritustele. Rääkige oma sõpradega, võib-olla on mõni neist samal teekonnal. See elustiil kasvab iga päevaga üha suuremaks, nii et ärge kartke välja minna ja inimestega suhelda.


8. Abiks on hea köögitehnika


Ei, te ei pea endale kalleid köögitarvikuid soetama. Hea terav nuga, köögikombain või blender on alustamiseks piisav. Võimalik, et teil on juba kodus kõik vajalik olemas. Kõik, mis muudab teie toiduvalmistamise lihtsamaks ja kiiremaks, aitab teil jätkata selle elustiiliga. Näiteks säästab non-stick panni ja rice cooker'isse investeerimine teie aega. Teadmine, mida vajate ja mida mitte, tuleb ajaga. Alustage lihtsatest asjadest, mis teil on. Investeerige hiljem, kui tunnete tõesti millestki puudust.


9. Uute harjumuste loomine


Ole enda vastu lahke. Kõik uued harjumused vajavad aega. Kui teete vigu ja naasete tagasi vanade viiside juurde, siis see on täiesti normaalne. Lihtsalt alusta uuesti ja tuleta meelde oma eesmärgid ning mõtle, miks sa seda kõike teed. Iga päev on uus algus oma parima elu elamiseks. Olge iseenda suurim toetaja ja fänn, siis on kõik võimalik. Hea ja lahke tuleb olla nii enda, kui teiste suhtes.


10. Muuda elustiil lõbusaks ja lihtsaks


Nüüd, kui olete õppinud valmistama mõnda oma lemmiktoitu, tehke oma sõpradele või pereliikmetele õhtusöök. Andke neile võimalus mõista, kui lihtsad ja maitsvad võivad olla taimsed road. Võtke osa kokanduskursustest, et saada lisateavet toitainerikka ja maitsva toidu valmistamise kohta. Uurige uusi restorane, kus pakutakse vegantoite. Külastage 100% vegan restorane, mis teie läheduses leiduvad. Ärge kartke kutsuda kaasa endaga teie mitte veganitest sõpru! Olen kindel, et neile meeldiks proovida midagi uut. Otsige üles kõik vegan YouTuberid ja kokaraamatud, et saada uusi ideid ja inspiratsiooni. Muuda oma vanad lemmikud retseptid vegani sõbralikeks, see on lõbus katsetus. Kõige tähtsam on olla õnnelik ja nautida oma uut eluviisi täiel rinnul.


Andke mulle teada, kuidas teie teekond kulgeb? Kas teil on mõni küsimus? Mõni edulugu? Kas soovite teada rohkem kasulikke näpunäiteid veganina elamise kohta?

Kommenteerige allpool oma mõtteid!


Soovite oma lugu minuga Instagramis jagada, lisage lihtsalt hashtag #spicethespirit ja ma võtan teiega ühendust!


  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube