• SpicetheSpirit

Suvine peedisalat

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 285 kcal Süsivesik 37 g Rasv 12 g Valk 14 g

Faktid

Peedi kasulikkus tervisele: * Peet kiidelda muljetavaldav toiteväärtuse profiili. Nad on madala kalorsusega, kuid samas väärtuslike vitamiinide ja mineraalidega. Tegelikult sisaldavad need natuke peaaegu kõiki vajalikke vitamiine ja mineraale. * Südamehaigused, sealhulgas südameinfarkt, südamepuudulikkus ja insult, on kogu maailmas peamised surmapõhjused. Ja kõrge vererõhk on üks peamisi riskitegureid nende seisundite kujunemisel. Uuringud on näidanud, et peet võib vaid mõne tunni jooksul märkimisväärselt alandada vererõhku kuni 4–10 mmHg.

* Mitmed uuringud viitavad sellele, et toiduga saadavad nitraadid võivad parandada sportlikku võimekust. Sel põhjusel kasutavad sportlased sageli peeti. Näib, et nitraadid mõjutavad füüsilist jõudlust, parandades mitokondrite tõhusust, kuna need vastutavad teie rakkudes energia tootmise eest.

* Krooniline põletik on seotud paljude haigustega, nagu rasvumine, südamehaigused, maksahaigused ja vähk. Peet sisaldab pigmente, mida nimetatakse beetalaiinideks, millel võib olla mitmeid põletikuvastaseid omadusi.

Retsept kahele


Koostis: 50 g rukkolat 30 g salati lehti 6 supilusikatäit marineeritud viilutatud peeti 6 supilusikatäit ube 4 supilusikatäit marineeritud peeti 4 supilusikatäit oliive 2 supilusikatäit seemneid 2 teelusikatäit marineeritud pipart


Valmistamine:

Võta kaks kaussi. Pese puhtaks salati lehed ja rukkola. Aseta rukkola ja salati lehed kausi põhja. Seejärel aseta viilutatud peet salatile peale.

Aseta kaussidesse ka teine peet koos pipra, oliivide ja ubadega.

Lõpetuseks raputa peale seemned. Naudi koheselt kerge vahepalana või põhiroa kõrvale. Head isu!

Kas proovisid seda retsepti?

Anna teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteeri oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube