• SpicetheSpirit

Pühade martsipani kommid

Toitainesisaldus kommi kohta: Kilokalorid 50 kcal Süsivesik 5 g Rasv 6 g Valk 1 g

Faktid

Martsipan: * Martsipan on maiustus, mis koosneb peamiselt suhkrust või meest ja mandlijahust (jahvatatud mandlid), mida on mõnikord täiendatud mandliõli või ekstraktiga. * Sageli valmistatakse sellest maiustusi; levinumad kasutusalad on šokolaadiga kaetud martsipan ning väikesed puu- ja köögiviljade martsipanimitatsioonid. Seda saab kasutada ka küpsistes või rullida õhukesteks lehtedeks ja glasuurida jäätiste, peamiselt sünnipäevakookide, pulmakookide ja jõulukookide jaoks. Eriti tavaline on see kasutamine Suurbritannias suurte puuviljakookide puhul. Martsipanipastat võib kasutada ka küpsetuskomponendina, näiteks stollenis või banketis. Mõnes riigis on see kujundatud väikesteks loomadeks - traditsiooniliseks maiuspalaks uusaasta või jõulude ajal.

* Martsipani kasutatakse ka Tortellis ja mõnes karnevalihooajal söödud kuningakoogi versioonis. Rootsi traditsiooniline printsessikook kaetakse tavaliselt martsipanikihiga, mis on värvitud kahvaturoheliseks või roosaks

Retsept 6 kommi

Koostis:

60 g martsipani


Kaunistus:

värvilisi suhkrutükikesi suhkruglasuur

kurkumi pulber

vaarika pulber

suhkrumarker


Valmistamine:

Võta martsipan ja lõika 6 võrtset tükki. Seejärel vormi käte abil martsipani tükist pallikesed ja näppudega muuda pall muna kujuliseks.

Tee kuus martsipani kommi valmis. Lase neil seista 3-4 minutit. Vali oma lemmik kaunistusvahend ja alusta kaunistamisega. Imelisi pühi!

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube