• SpicetheSpirit

Pähklised trühvlid

Toitainesisaldus trühvli kohta: Kilokalorid 94 kcal Süsivesik 8 g Rasv 6 g Valk 2 g

Faktid

Valentini päeva kohta:

* Päev saab oma nime kuulsalt pühakult, kuid selle kohta, kes ta oli, on mitu lugu. Püha Valentinuse kohta levinud arvamus on, et ta oli Rooma preester III sajandil pKr.

* Keiser Claudius II oli abielu keelanud, kuna tema arvates olid abielus mehed halvad sõdurid. Valentine pidas seda ebaõiglaseks, nii et ta rikkus reegleid ja korraldas salaja abielud. Kui Claudius teada sai, visati Valentine vangi ja mõisteti surma. Seal armus ta vangistaja tütresse ja kui ta tapeti 14. veebruaril, saatis ta talle armastuskirja, millele oli alla kirjutatud "sinu Valentinilt".

* Kindla sõbrapäeva pidamine on väga vana traditsioon, mis arvatakse olevat pärit Rooma festivalilt. Roomlastel oli veebruari keskel festival nimega Lupercalia - ametlikult nende kevade algus.

* Arvatakse, et pidude osana tõmbasid poisid kastist tüdrukute nimesid. Nad olid festivali ajal paar ja vahel ka abielluksid. Hiljem soovis kirik muuta selle festivali kristlikuks pühitsuseks ja otsustas seda kasutada ka Püha Valentinuse mäletamiseks. Järk-järgult hakkasid inimesed kasutama Püha Valentine nime, et väljendada oma tundeid neile, keda nad armastasid.

Retsept 5 trühvlit


Koostis:

50 g martsipani

40 g tumedat šokolaadi

5 g maapähklivõid


Kaunistuseks:

purustatud mandel


Valmistamine:

Võta martsipani tükk ja jaota see 5ks sama suuruseks tükiks. Seejärel vormi näppude abil martsipani tükkidest lapikud. Pane väike kogus maapähklivõid martsipani keskele. Näppude abil vormi martsipanist pall ja seejärel rulli kätevahel. Kui kõik martsipani pallid on valmis sulata shokolaad. Selleks võta pott koos veega ja aja vesi keema pliidil. Aseta potile kauss ja šokolaad.

Sega lusikaga šokolaadi, kuniks see on sulanud. Lülita pliit välja. Rulli hambaorgi abil pallikesi šokolaadis. Tõsta trühvlid küpsetuspaberile ja lase šokolaadil taheneda. Kui soovid, raputa purustatud pähkleid peale või tilguta šokolaadiga trühvli peale triibud.

Hea kingitus iseendale, sõbrale või pereliikmele. Tõeline nauding koos kohviga.

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube