• SpicetheSpirit

Metsaseenesalati korvikesed

Toitainesisaldus korvikese kohta: Kilokalorid 20 kcal Süsivesik 3 g Rasv 1 g Valk 1 g

Faktid

Männiriisikas: * Männiriisikas on punakaspruun, noorelt valkja kirmega. Kübar on noorena kumer, hiljem nõgus või veidi lehterjas, tavaliselt selgelt nähtava näsaga kübara keskel. Kübara läbimõõt on kuni mõni sentimeeter, kuid erandlikel juhtudel isegi 10 cm. Kübara servad on õhukesed ja allapoole pööratud. Kübar on sile, vihmaga läikiv ja libe.

* Männiriisikas kasvab põhjapoolkera parasvöötmes kuni Lapimaani. Eestis on väga levinud, kasvab männikutes, rabades ja männi-segametsades, eelistades happelist pinnast. Ta elab sümbioosis mändide, harvem kaskedega. Esinemisaeg kestab juulist novembrini. Seened kasvavad sageli hulgakesi.

* Kibeda maitse eemaldamiseks tuleb männiriisikat kaua (pool tundi) kupatada, seejärel võib seent ka leotada. Männiriisikas sobib hästi hapendamiseks, soolamiseks ja marineerimiseks.

Retsept 20 korvikest


Koostisosad:

20 leivakorvikest

200 g metsaseeni (soolatud männiriisikad)

1 sibul

2 supilusikatäit taimset jogurtit

2 supilusikatäit taimset salatikastet

1 supilusikatäis taimset majoneesi

pool teelusikatäit musta soola

näpuotsaga tavalist soola


Valmistamine:

Hakkige metsaseened väikesteks tükkideks (võite kasutada ka marineeritud shampinjone). Seejärel koorige sibul ja hakkige veelgi pisemateks tükkideks. Võtke kauss lisage sinna seened, sibul, jogurt, majonees, salatikaste, must sool ja tavaline sool. Segage omavahel kõik läbi. Võtke korvike, lisage supilusikaga täidist ja soovi korral kaunistage rohelise sibulaga.


Selle retsepti ja palju huvitavaid ideid leiad veebruarikuu ajakirjast Vegan! Uuri ka nende tegemistest siit-> ajakiri Vegan


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube