• SpicetheSpirit

Metsaseenekaste keedetud kartulitega

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 371 kcal Süsivesik 54 g Rasv 14 g Valk 10,5 g

Valmistamise aeg: 30 minutit

Koostisosad:

200 g kartulit

150 g metsaseeni (või šampinjone)

200 ml vett

100 g kaerajooki (taimne piim)

70 g sibulat

10 g õli

3 g jahu

2 g tšilli pipart

1 g soola


Kaunistuseks:

3 g seesamiseemneid

basiiliku leht

Valmistamine:

Peske kartulid korralikult puhtaks. Keetke kartulid, jättes koor peale. Tükeldage sibul ja seened. Kuumutage pannil õli ja sibul. Kui sibul on kuldne, lisage seeni. Praadige kuni seente vesi on aurustunud. Lisage jahu ja praadige, kuni seened pole enam jahused. Lisage seentele sool, pipar ja vesi, pidevalt segades.

Keetke 10 minutit ja lisage seejärel kaerajook. Hautage vaiksel tulel veel umbes 7-10 minutit, lülita pliit välja ja ootage kuni kaste on pisut jahtunud. Kartul peaks nüüd valmis olema, saate seda kontrollida torgades noa otsa kartulisse. Kui kartulid on pisut jahtunud, siis võite hakata koorima. Selle jaoks võtke kahviga kartul ja teise käega hoides nuga, koorige õrnalt kartulilt koor. Võtke taldrik ja lisage sellele kartulid ja kaste. Kaunistage seesamiseemnete ja basiilikuga. See on eesti traditsiooniline toit, mis on valmistatud pisut ebatraditsiooniliselt. Head isu!

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube