• SpicetheSpirit

Krõbedad rooskapsad

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 348 kcal Süsivesik 34 g Rasv 20 g Valk 15 g

Faktid

Rooskapsa kasulikkus:

* madala kalorsusega, kuid sisaldab rohkesti kiudaineid, vitamiine ja mineraale.

* eriti rikas K-vitamiini poolest, mis on vajalik vere hüübimiseks ja luude terviseks.

* sisaldavad palju C-vitamiini, mis aitab raua imendumist soodustada ning on seotud kudede parandamise ja immuunsüsteemi talitlusega.

Retsept 2-le inimesele


Koostis: * 450 g külmutatud rooskapsaid

* pool granaatõuna

* 2 peotäit kreekapähkleid

* 1 tl õli

* ½ tl jodeeritud soola

* ½ tl sidrunipipart

Valmistamine: Alustuseks asetage rooskapsad köögikapile sulama 10 minutiks. Soojendage ahi 200 °C-ni. Lõigake peaaegu üles sulatatud rooskapsad pooleks. Lisage kapsad kaussi koos õli, soola ja sidrunipipraga. Võtke ahjuvorm ja asetage maitsestatud rooskapsad vormi nii, et lõigatud pool jääks üles. Pange vorm ahju 20 minutiks. Peale seda asendage ahju küpsetus röstimise režiimiga, 250 °C koos ventilatsiooniga. Röstige umbes 10 minutit või kui näete, et kapsa ääred on muutunud krõbedaks. Võtke rooskapsad ahjust välja ja asetage jahtuma. Samal ajal puhastage granaatõun. Minu isiklik lemmik viis puhastamiseks on lõigata koorele ring peale ja seejärel keerata kumbagi poolt erinevates suunades. Kindlasti ärge lõigake viljakehasse sisse, sest siis purustate seemned ja sellisel juhul on terve köök grandaatõuna mahla täis. Seejärel murtke poolikut granaatõuna veelkord ja puhastage sealt seemned otse rooskapsaste peale. Võtke kaks peotäit kreekapähkleid, asetage lõikelauale ja hakkige väikesteks tükkideks. Raputage kapsad üle pähklitega. Soovi korral segage kõik omavahel läbi ja lisage eraldi nõusse. Sobib ideaalselt pearoaks või jõuluõhtu lemmikute kõrvale.


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube