• SpicetheSpirit

Kikerherne-tofu leib

Leib jaguneb 12neks peenikeseks viiluks.

Toitainesisaldus ühe viilu kohta: Kilokalorid 154 kcal Süsivesik 19 g Rasv 7 g Valk 8 g

Faktid

Päevalilleseemnete kasulikkus tervisele:

* paistavad silma oma kõrge E-vitamiini (100grammis seda 160% päevasest vajadusest) ja seleenisisalduse poolest. Mõlemad on olulised antioksüdandid, seega aitavad kehas põletikutaset vähendada ja kroonilisi haigusi ennetada. Antioksüdantide ridu täiendavad ka fenoolhapped ja flavanoidid, mida on päevalilleseemnetes märkimisväärselt.

* leiduvad ensüümid aitavad veresoontel lõdvestuda ennetades nende pitsumist ja alandades vererõhku. Rikkalik magneesiumi ja linoolhapete sisaldus aitab sellele kaasa.

Valmistamise aeg: 1 tund


Koostisosad:

300 g kikerhernejahu

200 g külmutatud köögivilju

200 ml vett

125 g tofut

100 ml mandlijook

3 spl õli

2 spl kooritud päevalilleseemneid

2 spl maitsepärmi

2 tl soola

1 tl soodat


Valmistamine:

Kuumutage ahi 180 °C-ni. Pange kuivained kaussi ja segage korralikult läbi. Seejärel lisage õli segule. Kui õli on segunenud valage aeglaselt mandlijook taignasse. Nüüd valage vett taignasse aeglaselt, et taigen ei läheks liiga vedelaks. Taigna konsistents peaks olema paks ja voolav. Seejärel lisa taignasse köögiviljad ja tofu. Pange leiva vormi küpsetuspaber. Seejärel kallake taigen leivavormi. Koputage leivavorm vastu tööpinda paarkorda, et õhumullid välja saada. Raputage peale seesamiseemned ja lisage vorm ahju 50 minutiks. Peale 30 minutit kontrollige leiba. Jälgige, et pealmine osa ei kõrbeks ära ja kontrollige hambaorgiga, et tainas oleks seest veel pisut niiske. Lõpuks on hambaork peaaegu puhas ja leib pealt pisut krõbe. Võtke küpsetis ahjust välja ja laske vormis jahtuda 10 minutit. Peale jahtumist, võtke leib vormist välja ja lõigake endale viil. Lisage peale seenepasteet ja köögiviljad. Imeliselt maitsev. Head isu!


NB! Metsaseene pasteedi leiad siit: https://www.spicethespirit.com/post/metsaseene-pasteet?lang=et


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube