• SpicetheSpirit

Kikerherne pitsapõhi

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 210 kcal Süsivesik 28 g Rasv 8 g Valk 10 g

Faktid

Kikerherne kasulikkus:

* sisaldavad mitmesuguseid toitaineid, sealhulgas valku, mis on vajalikud luude, lihaste ja naha terviseks. Liha tarbimist vähendavate inimeste jaoks võib näiteks kikerherne- ja riisiroog lisada dieedile märkimisväärses koguses valku. Tass kikerherneid tagab peaaegu ühe kolmandiku täiskasvanu päevasest valguvajadusest.

* nendes sisalduv raud, kaltsium ja muud toitained võivad kõik aidata kaasa luude tervislikule struktuurile ja tugevusele. Kikerherned võivad mängida rolli nende inimeste toitumises, kes soovivad ennetada osteoporoosi.

* kikerhernes sisalduvad kiudained, kaalium, B-vitamiinid, raud, magneesium ja seleen toetavad kõik südame tervist. Kiudained aitavad vähendada südamehaiguste riski, alandades vere kolesteroolitaset. Kikerherned ei sisalda kolesterooli.

Retsept üheksale Koostis: 300 g kikerhernejahu purk kikerherneid 150 ml kaerapiima 50-100 ml vett 4 supilusikat õli 1 teelusikas sidrunipipart 1 teelusikas soola Valmistamine: Võta kauss ja lisa sinna kikerhernejahu, sool, pipar. Sega kõik korralikult läbi. Seejärel tee jahu keskele auk ja kalla õli sinna. Ürita nii hästi kui võimalik õli jahuga segada. Kui õli on segunenud lisa kaerapiim ja vesi. Taigna konsistents peaks jääma paks aga segatav. Lase sel seista kapipeal mõni minut

Võta ahjuplaat ja aseta sellele küpsetuspaber. Kuumuta ahi 180°C-ni. Samal ajal kalla taigen küpsetuspaberile. Supilusika tagumise poolega saad taigna laiali laotada. Puhasta konserveeritud kikerherned jooksva vee all. Kalla kikerherned taigna peale. Aseta pitsapõhi ahju 50-60 minutiks. Kontrolli aegajalt, et kikerherned liialt ära ei kõrbeks. Lõpus kontrolli hambaorgiga, kas taigen on korralikult läbi küpsenud. Kui hambaork tuleb puhtana välja siis eemalda pitsapõhi ahjust. Lase jahtuda 15 minutit. Võid kasutada kikerherne pitsapõhju pitsa valmistamiseks, vahepalaks või leiva asemel. Isiklikult meeldib pitsapõhjale määrida seenepasteeti (retsepti leiad siit) ja siis lisada kurki ja jalapeniot. Lase mõttel lennata ja leia oma lemmik. Head isu!

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube