• SpicetheSpirit

Kartulisalat

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 382 kcal Süsivesik 44 g Rasv 19 g Valk 12 g

Faktid

* kartulisalati juured pärinevad eelmise sajandi teisest poolest Moskvast, kui peene söögikoha restorani Hermitage Belgia peakokk Lucien Olivier tahtis oma jõukatele klientidele pakkuda imelist rooga.

* salati esimene trükitud retsept ilmus 11 aastat pärast Olivieri surma, 1894. aastal vene ajakirjas "Meie toit".

* salat serveeriti peeneks hakitult jääkülmas kristallikausis. Samuti väärib märkimist, et Olivier segas oma salati vahetult enne serveerimist.

* eestlased pakuvad kartulisalatit sünnipäevadel ja pühadel.

Salat 4 inimesele


Valmistamise aeg: 50 minutit


Koostisosad:

4 keskmist kartulit

200 ml sojajogurtit

200 g konserveeritud tükeldatud hapukurki

200 g konserveeritud herneid

200 g konserveeritud maisi

180 g purgi tükeldatud (keedetud) porgandeid

100 g kurki

100 g vegan vorsti

100 g vegan majoneesi

1 tl soola


Valmistamine:

Selle maitsva salati valmistamiseks peate alustama kartulitest. Peske kartulid, kuid ärge koorige neid. Lisage need külma veega potti. Lülitage kuumus sisse ja keetke kartuleid umbes 25 minutit. Võtke nuga ja torkige kartuleid, et näha, kas need on seest pehmed. Kui kartulid on valmis, loputage ja pange need külma veega jahtuma. Kui välistemperatuur on alla 10 ºC, pange kartulid õue. Nüüd võtke suur kauss ja lisage sinna loputatud konserveeritud köögiviljad, välja arvatud herned. Lõigake kurk ja vorst väikesteks kuubikuteks ja lisa need kaussi koos ülejäänud köögiviljadega. Kui kartulid on jahtunud, lõigake need väikesteks kuubikuteks ja lisage seejärel kaussi. Sega kõik läbi. Seejärel lisage majonees, jogurt ja sool. Segage salat ja pange seejärel külmkappi, et maitsed seguneksid. Kui olete valmis rooga serveerima, lisage selles herned. (Kui lisate herned päev enne roa serveerimist, võib see hapuks minna.) Kutsuge sõbrad ja serveerige neile seda maitsvat kartulisalatit. See salat on eesti traditsiooniline sünnipäevatoit. Palju õnne sünnipäevaks, kui sul on täna sünnipäev;)

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit


  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube