• SpicetheSpirit

Kartulikoorest krõpsud

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 155 kcal Süsivesik 22 g Rasv 7 g Valk 3 g

Faktid

Kartulikoore kasulikkus tervisele:

*Kartulikoore söömise üks eeliseid on suurenenud kaaliumi tarbimine. Kaalium aitab teie kehal läbi viia keemilisi reaktsioone, sealhulgas reaktsioone, mida kasutatakse teie ainevahetuse parandamiseks ja aitab teie rakkudel toitudest saadavat energiat kasutavat energiat. Kaalium mängib rolli ka teie närvisüsteemi edastatavates elektrilistes impulssides ja aitab teie lihastel liikumise hõlbustamiseks kokku tõmbuda. Linus Paulingi instituudi andmetel sisaldab nelja kartulinaha portsjon 628 milligrammi kaaliumi ehk 13 protsenti teie päevasest soovitatavast tarbimisest. * Kartulikoored pakuvad ka rauda, ​​mis on veel üks oluline mineraal. Raua põhifunktsioon hõlmab punaste vereliblede funktsiooni toetamist. Need rakud sisaldavad suures koguses hemoglobiini, valku, mis seob sissehingatavast õhust hapniku ja kannab seda hapnikku kogu teie kehas. Raud moodustab iga hemoglobiini molekuli keskse komponendi ning raua olemasolu osutub hapniku sidumiseks ja transportimiseks oluliseks. * Kartulikoore söömine toob teie tervisele kasu, pakkudes niatsiini allikat, mida nimetatakse ka B-3-vitamiiniks. Nagu kaalium, aitab niatsiin teie rakkudel toitaineid lagundada kasutatavaks kütuseks. Samuti mängib see rolli rakkude kommunikatsioonis ja uute rakkude arengus ning aitab teie rakkudel füsioloogilisest stressist taastuda. Mehed peaksid Linus Paulingi instituudi andmetel tarbima päevas 16 milligrammi niatsiini, naised aga 14 milligrammi. Nelja kartulinaha söömine suurendab niatsiini tarbimist umbes 1,6 milligrammi võrra.

Retsept kahele


Koostis:

8 kartulit

1 supilusikas õli

1 supilusikas Bon soya maitsepärmi

1/2 teelusikat soola


Kaste:

1 supilusikas vegan jogurtit

1 teelusikas vegan majoneesi 1 teelusikas ketšupit


Valmistamine: Pese kartulid svammiga korralikult puhtaks. Koori kartulilt koored koorimisnoaga. Kui sul koorimisnuga pole siis koori noaga õhukesed koore viilud. Kartulist võid valmistada kartuliputru, praekartulit või mis iganes sulle meelepärane.

Pese koored veelkord jooksva vee all läbi. Aseta kaussi kuivama 10-15 minutiks. Kuumuta ahi 200°C-ni. Pane koored kaussi koos soola ja õliga. Masseeri kätega komponendid läbi. Laota koored ahjuplaadile laiali. Jälgi, et koored ei oleks üksteise otsas. Pane ahjuplaat ahju 10-15 minutiks.

Samal ajal valmista kaste. Pane kõik koostisosad kaussi ja sega läbi. Kaunista kaste tüümiani lehega.

Kontrolli aegajalt koori, et need ära ei kõrbeks. Kui koored on ilusad kuldpruunid võta ahjuplaat ahjust välja. Lase koortel jahtuda ahjuplaadil 5 minutit. Aseta koore krõpsud kaussi ja raputa peale maitsepärm. Naudi kartulikoorest krõpse oma lemmiku filmiga. Kui sul on võimalus tellida endale Vöneri Mother of sauces kastet, siis sellega on nad veelgi paremad. Head isu!

Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube