• SpicetheSpirit

Grillitud mais

Toitainesisaldus inimese kohta: Kilokalorid 150 kcal Süsivesik 22 g Rasv 5 g Valk 6 g

Faktid

Maisi kasulikkus tervisele:

* Mais võib sisaldada õiglast kogust mitmeid vitamiine ja mineraale. Nimelt on kogus sõltuvalt maisi tüübist väga erinev. Üldiselt on popkorn rikas mineraalide poolest, samas kui suhkrumais on paljudes vitamiinides kõrgem. * Mais sisaldab mitmeid bioaktiivseid taimseid ühendeid, millest mõned võivad teie tervist parandada. Tegelikult on maisil suuremas koguses antioksüdante kui paljudes teistes tavalistes teraviljades. * Divertikulaarne haigus (divertikuloos) on seisund, mida iseloomustavad teie jämesoole seintes olevad kotikesed. Peamised sümptomid on krambid, kõhupuhitus, puhitus ja - harvem - verejooks ja infektsioon. Kunagi arvati, et seda seisundit käivitavad popkorn ja muud kõrge kiudainesisaldusega toidud

Retsept kahele


Koostis:

kaks maisi tõlvikut

1 supilusikas maitsepärmi 1 teelusikatäis õli

näpuotsaga soola


Valmistamine:

Puhasta maisitõlvikud. Pane pott pliidile ja aja vesi keema. Kui vesi keeb aseta maisitõlvikud potti. Keeda 10 minutit. Võta grillpann või valmista ette grill. Aseta tõlvikud grillile ja küpseta 5 minutit, aegajalt tõlvikuid keerates. Serveerimiseks kalla peale veidi õli ja raputa sool. Juustuse maitse jaoks raputa peale ka veidi maitsepärmi. Naudi kohe kui maisitõlvikud on veel soojad. Head isu!

Kas proovisid seda retsepti?

Anna teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteeri oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube