• SpicetheSpirit

Edamame oad

Toitainesisaldus 100 g kohta: 130 kcal Süsivesikud: 12 g Rasv: 4 g Valk: 11 g

Faktid

Edamame ehk sojaoa kasulikkus tervisele: * Lisaks sellele, et edamame on korralik valgu allikas, on selles ka ohtralt tervislikke kiudaineid, antioksüdante ja K-vitamiini. Need taimsed ühendid võivad vähendada südamehaiguste riski ja parandada vere lipiidide profiili - rasvade hulka, sealhulgas kolesterooli ja triglütseriide.

* Selles on vähe süsivesikuid, võrreldes valgu ja rasvaga. Samuti mõõdab see glükeemilise indeksi väga madalat taset, mis näitab, mil määral toidud tõstavad veresuhkru taset. See muudab edamame'i sobivaks diabeediga inimestele. See on ka suurepärane lisa vähese süsivesinike sisaldusega dieedile.

Koostis:

100 g edamame ube (sojaoad)

näpuotsaga soola


Valmistamine: Pange potti 200 ml vett ja kuumutage keemiseni. Võtke 1 ja pool peotäit ube ja asetage need keevasse vette. Keetke 3-5 minutit.

Kui kaunad hakkavad avanema, keerake pliit kinni. Loputage ube külma vee all sõelas. Asetage taldrikule ja raputage pisut soola peale. Maitsevad ka suurepäraselt ilma soolata.

NB! Osta saab suurematest Rimidest ja Umami poest külmutatud kujul.


Kas proovisite seda retsepti?

Andke teada, kuidas maitses! Külasta ka meie Facebooki lehte. Kommenteerige oma mõtteid allpool ja jagage Instagramis pilti, millel on lisatud hashtag #spicethespirit.

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube