• SpicetheSpirit

8 kodust tegevust karantiini ajal

Oled koroona viiruse tõttu jäänud koju lõksu? Oled nakatunud või lihtsalt kohusetundlik ja ei pista oma nina välja? Mida siis teha need pikad päevad kodus, et päris hulluks ära ei läheks? Panin siia kirja paar enda lemmikut tegevust, mida saab teha koos partneri, lastega ja isegi täiesti üksinda olles.


Valmista uusi põnevaid toite

Köögikapid on süüa täis, aga ideed on otsas? Üks mu lemmikuid variante on võtta kodus olevad komponendid ja siis lihtsalt katsetada ja vaadata, mis välja tuleb. Kui sa aga nii suur kokkamise fänn pole, on ka võimalus kasutada uusi retsepte. Kindlasti leidub sul kodus mõni kokaraamat ning samuti on mustmiljon erinevat retsepti kättesaadavad internetis. Ka siin Spice the Spiriti lehel on meil suur kogus erinevaid põnevaid retsepte - alustades vahepaladest ja lõpetades erinevate magustoitudega.

Kui oled välja valinud toidu mida valmistad, siis kindlasti naudi kogu toidu valmistamise protsessi. Pane muusika mängima, vala endale klaasike midagi head (gaseeritud sidruni vesi näiteks :D). Keskendu igale tegevusele ja ma usun, et märkad kokkamise ilu. Lisaks annab selline pühendumine toidule ka imelise maitse.

Armastusega valminud toit on alati maitsev.

Lapsevanemad, see on just parim aeg tutvustada oma lastele toiduvalmistamis maailma. Valmista lastega pannkooke, magustoite või miks mitte ka imelisi riisikotlette, laste kaasamine lihtsamate toitude valmistamisesse pakub neile uusi kogemusi ning ise tehtud toite söövad lapsed ka meelsamini. Lisaks on ju ka lapsed kodus karantiinis, seega tuleb pidevalt muretseda nende aja sisustamise eest ning koos kokkamine on kvaliteetne kasulik aeg tervele perele.


Mängi

Kodus istumine, vähene sotsiaalsus ja muremõtted võivad vahest tuju täitsa nulli viia. Ära võta kõike nii tõsiselt! Lauamängude mängimine on nii vahva ja tekitab positiivset energiat! On teada, et positiivne ellusuhtumine tugevdab immunssüsteemi, mida meil kõigil praegu hädasti vaja on. Vaata oma kappidesse - kindlasti on mõni Alias või Eesti mäng tolmukihi alla ära kadunud. Avasta uuesti nende mängude võlu. Palju mänge saab mängida alates 2 mängijast, veeda kvaliteetaega oma partneri ja perega, õppige uusi asju ja nautige seda, et lõpuks ometi on teil aega teineteisega olla!

Kui aga mängukaaslast ei ole, on internetist võimalik leida palju mänge, mida nautida üksi või koos virtuaalsete sõpradega.

Kõige rohkem puudutab mäng ja mängimine loomulikult lastega peresid – lauamängud on hea võimalus nautida aega koos lastega, arendades neid ja iseennast. Mänge on palju, aga ühed minu lemmikud väikelastele mõeldud mängud saad soetada Sirena.ee puidust mänguasjade e-poest. Parim selle juures on see, et saad need tellida pakiautomaati või kulleriga koju. Kui oled nakatunud, siis soovitavalt palu kulleril pakk jätta ukse taha! Valikus on palju koguperemänge, kuid ka põnevat nokitsemist lapsele omapäi, et vanem saaks teha kaugtööd või aidata suuremaid lapsi uudses distantsõppes. Märtsi lõpuni on meile www.sirena.ee veebipoes sooduskoodiga: SpicetheSpirit kogu kaup -15% soodsam.


Loe raamatuid

Millal said viimati võtta aega iseendale? Sul on kindlasti kodus raamaturiiul, mida oled juba pikki aastaid põrnitsenud. Ilmselt ei jätkunud sul varem aega rahulikult diivanil lamada ja uus raamat sisse hingata. Nüüd on selleks ideaalne aeg! Valmista endale mõnus soe jook(näiteks kakako), pane mõni rahustava aroomiga küünal põlema ja võta põnev raamat kätte. Kui raamatuid pole saad kasutada Kindlit või raamatute kuulamise võimalus Audible.

Kindlasti tekib lastevanematel siin väikene irve näole - lastega kodus olles on veel vähem võimalust sellist aega endale leida. Sellisel juhul soovitan võtta õpetlik lasteraamat või suuremate laste puhul juba mõni entsüklopeedia sari. Sirvi seda koos lapsega - saate teada midagi uut või tulevad meelde toredad mälestused. Raamatuharjumuste kujundamine algab juba sõimeeas ning kui süstid oma lapsesse lugemispisiku, tuleb aeg, kus saad ka ise raamatuid lugeda, kiiremini, kui oskad arvata.


Tantsi ja laula kogu hingest

Liikumispiirang tekitab ahistava tunde ja väheneb ka füüsiline aktiivsus. Tee midagi, mis vabastab keha ja hinge – ning mis oleks veel lihtsam, kui tantsida ja laulda.. Ilmselt, kui oled minu sarnane kodus töötaja, siis on see sul juba igapäevases rutiinis sees. Kui aga mitte, siis soovitan järgi proovida. See on nii vabastav ja lihtne. Kui piisavalt kaua tantsida ja laulda võid selle endale kui päevase trenni korrana kirja panna.

Mida siis täpsemalt tegema peaks? Alustuseks pane muusika käima. Piisavalt valjult, et keegi tähele ei paneks, kui valesti laulad. Samas ei tohiks muidugi muusika segada naabreid, kes samuti rahulikult oma elu elada soovivad. Kui muusika on olemas siis hakka lihtsalt selle rütmis oma keha liigutama. Võimalik, et tunned end algul kohmetult. See läheb suhteliselt kiirelt üle. Kui puusad juba õõtsuvad siis ava ka oma suu. Laula kaasa just nii hästi kui oskad. Isiklikult lisan veel sellele tegevusele koristamise, siis aeg lausa lendab.

Oled lapsevanem - tore! Kaasa nad sellesse tegevusse. Enamus lastel pole häbitunnet, seega naudivad nad seda kohati rohkem kui sina. See tegevus lõõgastab ja vabastab pingetest nii teid kui teie lapsi. Stressi tase alaneb ja see tugevneb ka immuunsus. Maailm näib kohe palju ilusam!


Tee massaaži


Kuidas harjuda uues olukorras, kus veedad oma partneriga varasemast tunduvalt rohkem aega? Näiteks Hiinas tuli välja statistika, et enamus abielupaarid on peale garantiini algust lahutama hakanud. Ilmselt võib olla põhjuseks see, et pikk ja üksluine kodus istumine väsitab inimesi teineteisest, lõpuks pole enam millestki rääkida ning kirg on kerge kaduma. Kuidas muuta need ühised hetked nauditavaks ja kasutada seda aega hoopis läheduse tõstmiseks? Massaažiga! Sa ei pea olema selle jaoks massöör. Pane rahulik muusika mängima. Palu partneril toolile istuda või lamada voodisse ja hakka mudima. See võib olla 15 minutiline käe massaaž või tunnine ülekeha lõõgastav massaaž. Valik on sinu ;)

Pereinimestel soovitan istuda lastega põrandale. Mida rohkem lapsi seda toredam on. Istuge rätsepistesse põrandale üksteise selja taha. Nii saate koos massaaži rongi moodustada. Mõne aja pärast pöörab rong ümber ja nii saavad kõik massaaži rongis osalejad ühe korraliku selja mudimise osaliseks. Kuid kui lapsed magama lähevad, ära unusta võtta aega endale ja oma partnerile!

Mida ma siis teen kui olen üksi? Kui sul on mõni koduloom, siis ka neile meeldib kui neid paitatakse või masseeritakse. Täiesti üksinda olles saad ise endale näiteks jalamassaaži teha. Istu rätsepistesse ja mudi kätega varbaid ja jalalaba. Peale seda võid veel ekstra lõõgastuseks jalavanni teha.


Korista sokisahtlit

Koristamine on tüütu töö, kuid millal siis, kui mitte täna! Ma ei tea küll, kuidas teiega lood on aga minul juhtub seda tihti. Ah, et siis mida täpsemalt, te küsite? Eks ikka seda, et hommikul sokke jalga tõmmates märkan, et need ei ole samast paarist. Ostsime suure koguse valgeid ja musti sokke, et oleks lihtsam. Kui üks peakski ära kaduma siis kõik paarid ühesugused ja saad teise paari sokke haarata. Nüüd on kuidagi kõik sokid jälle erinevateks muutunud. Ise ka imestan, kuidas nii juhtuda sai. Seega on õige aeg teha maailma kõige igavamat tööd - sorteerida sokke.

Pane muusika mängima ja laula täiest kõrist. Samal ajal muidugi sokke sorteerides. Nii läheb aeg kiiremini ja saad lõpuks hea ülevaate oma olemasolevatest sokkidest.

Lastega on see justkui mäng, sest kogu sellest sokikuhjast tuleb ju üles leida just see õige paariline. Koos või kogu perega – hea aeg suurpuhastuseks ja ammu unarusse jäänud kodutöödeks.


Õpi midagi uut

Kiires rutiinis olles oled kindlasti mõelnud, et: “Oi, kui mul oleks vaid aega, siis õpiks hispaania keele ära”. No nii, nüüd ongi see aeg. Tänapäeval on palju äppe, mis õpetavad sulle peaaegu tasuta keele selgeks.

Võimalik, et sul on veel mõni lapsepõlve unistus, mille täitumine on pooleli.

Skillshare on imeline internetti kogukond, kus väikese raha eest saab õppida erinevaid valdkondi. Alustades joonistamisest ja lõpetades oma ettevõtte rajamisega. Samuti leidub seal palju põnevaid koolitusi, mida saate läbida koos lastega.


Tee trenni


Kapid paksult süüa täis ja veedad enamus aja istudes. Trennisaalid on ka kinni pandud. Mida siis teha, et peale karantiini lõppu uksest veel välja mahuksid? Kui elad eraldatud kohas, kus saad nautida loodust, siis mine kindlasti välja. Elades linnas soovitan püsida kodus ja nautida tänapäeva moodset internetti ajastut. Youtubes leiad just omale sobiva trenni. Minu isiklikud lemmikud on Jooga koos Adrianiga, GymRa ja meie oma eestimaine Infrajooga online tunnid. Lastega koos treenimiseks leidsin sellise toreda video.

Lisan siia ka enda hommikused venitusharjutused, mis on vabatahtlikult kohustuslik muuta oma igapäevase rutiini osaks, et püsida heas vormis ja hoida mõte erksana!Nüüd peaks tegevusi vähemalt selle nädala lõpuni jätkuma. Proovi kindlasti mõnda soovitust. Anna meile teada, milline on sinu päevakava ja millise idee võtad kasutusele. Hoidke end ja loodame, et peatselt saab see kodus istumise aeg läbi!

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • YouTube